0

Sports Log

Friday, Oct. 20 through Thursday, Nov. 2

Friday, Oct. 20

Prep Volleyball:

Klickitat vs. Sunnyside Christian*, 6 p.m.

Trout Lake/Glenwood vs. Bickleton*, Glenwood, 6 p.m.

Prep Football:

Columbia High at Tenino, 7:30 p.m.

Lyle-Klickitat-Wishram vs. Vancouver Christian*, 7 p.m.

Stevenson vs. Rochester*, 7 p.m.

Saturday, Oct. 21

Prep Volleyball:

Klickitat at Dufur, Ore., Tournament, TBA.

Lyle at Columbia Adventist, Battle Ground, 5 p.m.

Prep Boys Soccer:

Trout Lake/Glenwood at Moses Lake Christian*, 1 p.m.

Monday, Oct. 23

Prep Football:

Columbia High vs. Tenino, 6 p.m.

Tuesday, Oct. 24

Prep Girls Soccer:

Columbia High vs. Castle Rock*, 4 and 6 p.m.

Prep Volleyball:

Columbia High at Castle Rock*, JV at 5:45 p.m.

Prep Boys Soccer:

Trout Lake/Glenwood vs. Riverside Christian*, 4 p.m.

Thursday, Oct. 26

Jr. High Football:

Lyle-Klickitat-Wishram at Arlington, Ore., 4 p.m.

Prep Girls Soccer:

Columbia High JV vs. Goldendale, 4 p.m.

Columbia High vs. Rochester*, 6 p.m.

Stevenson vs. Rock ON, 6 p.m.

Prep Volleyball:

Columbia High vs. Rochester*, JV at 5:45 p.m.

Friday, Oct. 27

Prep Boys Soccer:

Trout Lake/Glenwood at Sunnyside Christian*, 4 p.m.

Prep Football:

Columbia High vs. Castle Rock*, 7 p.m.

Lyle-Klickitat-Wishram at Adna, 7 p.m.

Stevenson at Ilwaco*, 7 p.m.

Saturday, Oct. 28

Prep Volleyball:

Yakima Valley District 5 2B-1B Tournament, TBA.

Monday, Oct. 30

Prep Football:

Columbia High at Castle Rock, 6 p.m.

Prep Volleyball:

Columbia High vs. Kalama*, JV at 5:45 p.m.

Tuesday, Oct. 31

Prep Volleyball:

Stevenson vs. Ilwaco*, JV at 5:45 p.m.

Thursday, Nov. 2

Jr. High Girls Basketball:

Henkle at Wind River, Carson, 3:30 p.m.

Jr. High Football:

Lyle-Klickitat-Wishram at Sherman County, Moro, Ore., 4 p.m.

Jr. High Wrestling:

Lower Columbia Middle School Activities Assn. Jamboree, Washougal HS, TBA.

[KEY: * = League game/match; TBA = To Be Announced]

Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Sign in to comment