0

Scoreboard

State Tournament Regional Games, Feb. 25-26

PREP GIRLS BASKETBALL RESULTS

WIAA Class 1A Hardwood Classic

Feb. 25-26, Regional Sites

(Top 8 to Yakima SunDome, March 3-5)

2010 Champion: Freeman

King’s 45, Ilwaco 32*

Granger 49, Cascade Christian 38*

Okanogan 50, Zillah 46*

Seattle Christian 46, Elma 35*

Lynden Christian 53, Onalaska 40

La Salle 52, Nine Mile Falls 29

Freeman 56, Connell 34

Bellevue Christian 61, Rainier 45

King’s 44, Onalaska 36*

Seattle Christian 51, Rainier 41*

Granger 43, Nine Mile Falls 41*

Connell 43, Okanogan 38*

WIAA Class 1B Hardwood Classic

Feb. 25-26, Regional Sites

(Top 8 to Spokane Arena, March 3-5)

2010 Champion: Colton

Selkirk 67, Mt. Rainier Lutheran 23*

Mary M. Knight 43, Highland Christian 42*

St. John-Endicott 59, Odessa-Harrington 42*

Hunters 54, Pomeroy 32*

Sunnyside Christian 59, Moses Lake X. 25

Neah Bay 64, Columbia Adventist 46

Lopez 49, Taholah 29

Almira/Coulee-Hartline 45, Colton 43

Selkirk 49, Columbia Adventist 25*

Mary M. Knight 45, Taholah 37*

Hunters 66, Moses Lake Christian 44*

Colton 70, St. John-Endicott 30*

PREP BOYS BASKETBALL RESULTS

WIAA Class 1A Hardwood Classic

Feb. 25-26, Regional Sites

(Top 8 to Yakima SunDome, March 3-5)

2010 Champion: Cascade Christian

Cashmere 58, Goldendale 52*

Vashon Island 57, Ilwaco 54 (OT)*

Nooksack Valley 63, Kalama 54*

Zillah 52, King’s 40*

Cascade Christian 83, Hoquiam 54

Onalaska 57, Lynden Christian 46

Granger 66, Nine Mile Falls 61

Vashon Island 50, Hoquiam 43*

Nooksack Valley 65, Lynden Christian 59*

Zillah 93, Nine Mile Falls 63*

Mabton 61, Cashmere 59*

WIAA Class 1B Hardwood Classic

(Top 8 to Spokane Arena, March 3-5)

Feb. 25-26, Regional Sites

2010 Champion: Sunnyside Christian

Cusick 65, Lyle/Wishram 31*

Sunnyside Christian 51, Moses Lake X. 33

Northport 59, King’s Way 57*

Mt. Rainier Lutheran 52, Neah Bay 40

Taholah 55, Muckleshoot 52*

Columbia Adventist 62, Lummi 60

Colton 66, Wellpinit 55*

Rosalia 70, Almira/Coulee-Hartline 64 (OT)

Neah Bay 68, Northport 34*

Lummi 44, Taholah 43*

Colton 63, Moses Lake Christian 37*

Almira/Coulee-Hartline 74, Cusick 59*

(* = Loser eliminated)

Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Sign in to comment